IK SK biznesaIdejuKKonkursu organizē: Ikšķiles novada pašvaldība

 

Konkursa mērķis: radīt skolniekiem izpratni par uzņēmējdarbību, attīstīt spēju argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai.

 

Konkursa rezultātā tiks noskaidroti labākie biznesa ideju autori, no kuriem trīs labākie pretendenti iegūs naudas balvu: 1.vieta – 70 EUR, 2.vieta – 50 EUR, 3.vieta – 30 EUR katrā vecuma grupā.

Biznesa idejas tiks vērtētas 3 (trīs) grupās: sākumskola (1. – 5.klase), pamatskolas (6. – 9.klase) un vidusskolas (10.– 12.klase) posma skolēniem.

 

Pretendentam noteiktās prasības:

Konkursa pieteikumu var iesniegt 1. līdz 12. klases skolēns vai skolēnu grupa, ne vairāk kā trīs personu sastāvā, turpmāk – Pretendents.

 

Pirms biznesa idejas iesniegšanas vidusskolas (10.-12.klase) grupas pretendentam obligāti jāveic vismaz 1 (viena) konsultācija pie mentora.

 

 

Mentori: 

Linards Liberts, SIA"SULA" (dzērienu ražošana), T.29297469, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

Uģis Pauriņš, SIA "HEMP ECO SYSTEMS LATVIA" (EKO būvniecība un renovācija), E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;

Modris Pakalns, SIA "Kāpņu stils", T. 29223716, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;

Sandra Reikmane, Privātā pirmskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams" vadītāja,T. 26311011, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

Ligita Āzena, TV raidījuma "IZSTĀSTI LATVIJAI" producente, T. 29215144, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

Edmunds Peslaks, SIA "Peslaks Metālapstrāde", T. 29238970, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

Linda Riekstiņa-Šnore, SIA "Snores" (Ettetete), E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

 

Konkursa pieteikuma iesniegšana:

Lai pieteiktos biznesa ideju konkursam, pretendentam jāiesniedz biznesa idejas apraksts brīvā formā, bet ne vairāk kā 5 lapas. Sagatavojot biznesa idejas aprakstu ieteicams ievērot vadlīnijas un ieteicamo saturu (nolikuma pielikums nr. 1)

Biznesa idejas tiek vērtētas divās kārtās:

Pirmā kārtā biznesa idejas tiek vērtētas pēc iesūtītajiem materiāliem, baltoties uz vērtēšanas kritērijiem (pielikums nr. 2). Maksimāli iegūstamais punktu skaits – 100.

Otrajā kārta pretendenti prezentē biznesa ideju vērtēšanas komisijai. Maksimāli iegūstamais punktu skaits – 50.

Konkursa uzvarētāji tiek noteikti summējot abu kārtu punktu skaitu atbilstoši savām zināšanām un pieredzei.

Konkursa pieteikuma veidlapa un tai pievienojamie dokumenti jāsagatavo latviešu valodā, datorrakstā (burtu fonts – Times New Roman, izmērs 12).

Konkursa pieteikuma iesniegšana:

nosūtot elektroniski ar norādi „BIZNESA IDEJU KONKURSAM” uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

vai iesniedzot personīgi Ikšķiles novada pašvaldībā, Peldu ielā 22, Ikšķilē.


Uz pieteikuma dokumentācijas – e-pastā vai uz aploksnes, iesniedzot personīgi, jānorāda biznesa idejas autora vai autoru grupas vārdi, uzvārdi, tālruņa numuri, e-pasta adreses, kā arī izglītības iestāde, kurā mācās Pretendents.

 

Konkursa pieteikumu vērtēšana un rezultātu pasludināšana

Pretendentu pieteikumus vērtē un lēmumu par uzvarētāju apstiprināšanu pieņem Ikšķiles novada pašvaldības „Ikšķiles novada jauniešu projektu konkurss” un „Ikšķiles novada skolēnu biznesa ideju konkurss” vērtēšanas komisija.

Komisijas sastāvs: 

Dina Varslavāne (komisijas priekšsēdētāja);

Agita Kābele (komisijas priekšsēdētājas vietniece);

Zane Bēķe;

Kaspars Upacieris:

Toms Āboltiņš;

Komisijas sekretārs: Einārs Ervīns Deribo;

 

Visi pretendenti prezentē biznesa ideju vērtēšanas komisijai 2. - 4. decembrim. Prezentāciju kārtību nosaka vērtēšanas komisija.

Konkursa vērtēšanas komisijas lēmums par konkursa rezultātiem tiek publicēts interneta mājas lapā www.ikskile.lv, un laikrakstā „Ikšķiles novada Vēstis”. Laureātu sveikšana norisināsies š.g. 6. decembrī, plkst. 17:00, Tīnūžu tautas namā, pasākumā "Gada jaunietis 2019".

 

Aicinām jauniešus uzdrošināties un iesniegt savu pieteikumu līdz 1. decembrim!

Nolikums atrodams pielikumā.