8.martā Jaunolainē ar piedzīvojumu aktivitātēm, iedvesmas lekciju, dažādiem šoviem un muzikāliem priekšnesumiem un hiphopa mūziķa anša koncertu tika vērienīgi atklāta Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019.

Pirmajā pasākuma daļās gan jaunieši, gan jaunatnes darbinieki tika aicināti “Mācīties - Iedvesmoties - Sadarboties”. 170 jaunieši no dažādām Latvijas pašvaldībām piedalījās Piedzīvojuma Gara rīkotajās komandu aktivitātēs, savukārt jaunatnes darbinieki mācījās un iedvesmojās pozitīvai komunikācijai no psiholoģes Zanes Veinbergas.

Pasākuma nosacīti oficiālo daļu atklāja bungotāji no Ikšķiles – Haralds un Klāvs. Sarunu šovā sešos ar Artūru Jenotu pirmā uz skatuves kopā Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece. Turpinājumā par saviem jaunības laikiem un par darbu ar jaunatni pašvaldībās atbildēja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un Olaines novada pašvaldības izpilddirektors Ģirts Batrags. Par to, kā tad ir būt jaunietim 2019.gadā izjautāja Ikšķiles un Olaines novada jaunietes, savukārt par to, kā pašvaldības nonāca līdz statusam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” un atklāšanas pasākumam- Ikšķiles un Olaines novada jaunatnes lietu speciālistus.

Pēc sarunu šova apmeklētājus pārsteidza Greentrials ekstrēmās velo komandas puiši ar dažādiem trikiem, kam sekoja skatuve jaunajiem talantiem. Zvaigžņu piecminūtē skatītājus ar akrobātiskiem trikiem pārsteidza Sandis, savukārt ar dziedājumu jaunie izpildītāji Toms un Šarlote. Noslēgumā ar savu neparasto dziesmu izpildījumu skatītājus iepriecināja olainietis Gunārs Gaumigs.

 

Nākamā stunda iesākās ar aktīvo Ikšķiles deju grupas “JV club” priekšnesumu, kam sekoja izklaidējošais improvizācijas teātris “ImproZoo”. Un tad vakara gaidītākā daļa- hiphopa mūziķa anša koncerts.

 

Foto no pasākuma mājaslapā šeit un facebook.com šeit!

Video šeit!

Pasākums “Zvaigžņu stunda” ir Ikšķiles un Olaines novadu jauniešu veidots pasākums par godu novadu apvienības iegūtajam titulam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019”. Pasākuma mērķis ir popularizēt aktīvu jauniešu līdzdalību, veicināt Latvijas jauniešu sadarbību un popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū.

Sekot līdzi aktuālajai informācijai par Jauniešu galvaspilsētas pasākumiem var ikjauniesi.lv, olainesjauniesiem.lv!

 08.03 121

Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019 īstenota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programma 2019. gadam finansējuma ietvaros.