zemes stunda afisa ikskile 1Par akciju Zemes stunda – 2018. gada 24. martā plkst. 20:30-21:30

"Zemes stunda" (Earth Hour) — ikgadēja starptautiska Pasaules Dabas fonda (WWF) akcija, kuras ietvaros uz vienu stundu tiek izslēgta gaisma un sadzīves elektroiekārtas, apliecinot interesi par pasaules nākotni. Pasākuma ietvaros tiek aptumšots plaši pazīstamu ēku un pieminekļu apgaismojums dažādās pasaules pilsētās.Pirmo reizi Zemes stunda notika Sidnejā 2007. gada 31. Martā, kad to aizsāka Pasaules Dabas fonda (WWF) Austrālijas nodaļa, apkārtējās vides aktīvistu grupa un laikraksts Sydney Morning Herald. Pēc aprēķiniem, 2007. gada Zemes stunda samazināja Sidnejas elektroenerģijas patēriņu 2,1 — 10,2% robežās šīs stundas laikā, piedaloties 2,2 miljoniem cilvēku.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides aizsardzības kustība, kas ik gadu norisinās 172 valstīs un teritorijās. Šī gada 24.  martā Zemes stunda pasaulē un Latvijā notiks jau 11reizi. Pagājušais gads Latvijā pulcēja rekordlielu Zemes stundas dalībnieku skaitu -66 pašvaldības; vairāk kā 30 individuāli rīkoti pasākumi visā Latvijā.

24.martā no 20:30-21:30 Ikšķilē tiks atzīmēta zemes stunda. Iedzīvotājus aicinām tikties pretī skolai, lai kopīgi sagaidītu Ikšķiles ielu laternu izslēgšanu. Kopīgi pavadītu stundu pie ugunskura ar tēju un dziesmām. Aicinām līdzi ņemt svecīti.

Ekoloģiskās akcijas mērķis — piesaistīt cilvēku, valdību, biznesa uzmanību nepieciešamībai atbildīgi izturēties pret dabu. Akcija ir brīvprātīga. Cilvēki paši izlemj, kādas elektriskās iekārtas izslēgt, lai kur viņi atrastos — mājās vai ofisā.