62241b5e 7824 4a48 ae0e d968ceee5792 1

Atkritumi – vai tā Tu sauc savas salauztās lietas? Vai Tu gribētu tās atkal saukt par savu velosipēdu, saviem skaļruņiem, savu mīļāko kleitu? Ja frāze “izmest atkritumos” vai ilgstošs statuss “salauzts” nav Tev sirdij tuvas lietas – laipni lūgts - jo Repair Cafe ir vieta, kur šādi koncepti netiek pat apsvērti! IZMEST? NEKĀDĀ GADĪJUMĀ!

Repair Cafe jeb Mantu labotava konceptu pirmo reizi 2009. gadā formulēja žurnāliste Martine Postma no Amsterdamas un ideju attīstītājs Peter van Vliet. Abi nonāca pie idejas izveidot viegli pieejamas tikšanās vietas visa Nīderlandes teritorija, kur nepiespiesta atmosfēra varētu satikties apkārtnes iedzīvotāji, lai ar brīvprātīgo speciālistu palīdzību salabotu saplīsušus sadzīves priekšmetus. 

Šis ir laiks, kad lietu mūžs kļūst arvien īsāks, bet cilvēku prasmes labot arvien mazākas. Mēs bieži mēdzam izmest lietas, pat nepadomājot, vai tas varētu salabot un lietot arī turpmāk. Repair Cafe jeb Mantu Labotava ir radīta, lai piešķirtu lietām otro dzīvi, bet cilvēkiem palīdzētu apgūt jaunas iemaņas. 

Mēs Ikšķiles jauniešu biedrība rīkojam Mantu labotavu Ikšķilē 17. Marta, Ikšķiles tirgus laukumā, darbnīcas darbosies no 11:00-16:00. Darbosies velo, apģērba, mazo elektroierīču un koka darbnīcas. 

Mūsu „labošanas guru“ ir prasmīgi un entuziastiski cilvēki, kas vēlas palīdzēt un iemācīt citiem jaunas prasmes. Tomēr iesakām necerēt uz ļoti lieliem brīnumiem, jo mēs nebūsim profesionāļi, bet cilvēki, kam šādas lietas ir hobijs