21367074 1184278288344655 5271336829460747217 oNeaizmirstamas desmit dienas ,neskaitāms piedzīvojumu un atmiņu klāsts. Mēs bijām četri jauni cilvēki, kuri šī gada septembrī devās Erasmus+ projektā uz vēl neiepazītu valsti - Rumāniju.

Pirmo dienu aizvadījām Turcijā. Tā nu sanāca, ka lidojām ar pārsēšanos, par ko it nemaz nesūdzamies, jo paguvām izpētīt divas valstis. Sākumā devāmies superīgā lidojumā, kura laikā tikām gan pabaroti, gan izklaidēti ar plašu filmu klāstu.
Nākamās dienas vakarā iebraukuši pilsētā Ramnicu Sarat, tikām ļoti laipni sagaidīti. Rumāņi vēl sēdēja mūs gaidot, un bija pataupījuši mums vakariņas. Pirmās divas dienas nepārtraukti dzirdējām kādu sakām, ka viņi mūs ļoti gaidījuši, jo gribējuši ātrāk iepazīties ar latviešiem.
Deviņas dienas mēs katru rītu apguvām „fīčiņas” jeb iemaņas darbam jauniešu organizācijās. Katrai dienai bija darbošanās plāns. Rakstījām projektus, piedalījāmies debatēs, klausījāmies lekcijas, prezentējām savu valsti, tas ar katru dienu palika arvien interesantāk. Galvenais, ka visa komunikācija notika tikai angļu valodā, kas, protams, garantē valodas kvalitātes uzlabošanos. Es nekad nespēju iedomāties, ka desmit dienu laikā var apgūt tik neaprakstāmi daudz. Tā kā projekts sevī kā vienu no galvenajām lietām ietvēra sportu, tad katru dienu pēc pusdienām mēs devāmies darīt ko aktīvu. Spēlējām futbolu, volejbolu, skatījāmies futbola maču arēnā, staigājām pa pilsētu un pat piedalījāmies parka orientēšanās, kuru bija izveidojuši projekta organizatori.
Vakarā sekoja tradicionālais vakars, kad kāda no sešām dalībvalstīm prezentēja savus tradicionālos ēdienus un tam sekoja dejas, sarunas un trakošana līdz rīta gaismai. Lai pārstāvētu Latviju, mēs aizvedām Lāču, Skrīveru gardumus un Rīgas balzamu. Ievārījuma burka diemžēl Turcijas lidostā tika konfiscēta. Iepazīstinājām pārējos ar Latvijas dziesmu un deju svētkiem. Vakari tika aizvadīti tik brīnišķīgi, ka pat par pieticīgo miega devu nevar sūdzēties.
Kādu vakaru rumāņu puiši izīrēja veselu kafejnīcu priekš projekta dalībniekiem, kur visas nakts garumā mēs runājām un dejojām ar jauniegūtajiem draugiem. Kontaktu uzturam visi kopā vēl tagad. Kā jau katrs apmaiņu projekts, arī šis sevī ietvēra ļoti daudz asaru pēdējā dienā, jo desmit dienas šķita paejam pārāk ātri.
Ja jums kādreiz ir iespēja doties apskatīt kādu citu zemi un piedalīties pieredzes apmaiņā, nedomājot sakiet JĀ! Pieredzi, iegūtās zināšanas un draugus mēs noteikti ne pret ko nemainītu.

Alise un Artis,
Ikšķiles novada pārstāvji projektā