2010 10 05 bridgeBridžs ir interesanta un izaicinoša kāršu spēle. Spēlējot tiek trenēta atmiņa skaitot līdzi kārtīm, kā arī matemātiskās iemaņas. Bridžs bieži vien izaicina spēlētāja iemaņas izspēlējot kontraktus!

Bridžs sastāv no četriem spēlētājiem, kuri iesāk spēli ar sportisku azartu. Spēlētāji bieži vien uztver katru spēli kā izaicinājumu pierādot savas spējas. Bridžs noteikti ir īpašs, jo tā ir unikāla ar katras spēles dažādību un izaicinājumu kāršu izspēlē. Pieredzējis spēlētājs kārtis izspēlēs pretiniekam neatļaujot pretiniekam iegūt priekšrocības, un vienmēr kontrolēs spēli. Spēlēt pret labākiem pretiniekiem ir samērā grūti bet vēl jo vairāk izaicinoši, jo katra kļūda maksā, bet ja izdodas kļūdas nepieļaut, gandarījums ir daudz jo lielāks!

Mēs ieteiktu bridžu jebkuram, kurš vēlas uzlabot atmiņas spējas, matemātiskās iemaņas un protams gūt prieku spēlējot. Pārspēt vājāku pretinieku ir samērā vienkārši, bet tikt apspēlētam ir samērā apkaunojoši. Bridžu noteikti jāsāk spēlēt tiem, kam patīk sarežģītas kāršu spēles, un palauzīt galvu ar grūtākiem lēmumiem! Aicinām nākt tos, kurus ieinteresējusi pati spēle.

Spēlējot ar pazīstamiem ir diezgan jautri, bet bridžā ir pārsteidzoši daudz turnīru, kuros piedalīties un pārbaudīt savas spējas. Sākot ar iknedēļas turnīriem, līdz pasaules klases turnīriem ārzemēs. Pagājušogad pie mums Liepājā notika Eiropas junioru kauss, un Latvija ieguva otro vietu! Latvijā arī ir ļoti daudz turnīru gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Rīgas tehniskajā universitātē notiek ikgadējais jauniešu turnīrs ‘’Prāta spēles,’’ un viena no spēlēm ir bridžs. Kā arī ‘’Druvas dūzis,’’ kurš domāts visām vecuma grupām, neatkarīgi no iemaņām. Šeit nereti sanāk spēlēt pret ekspertiem, kad sadalījums ir īpaši izaicinošs! Katru gadu tiek organizēta bridža nometne, gandrīz uz nedēļu, kad izbaudīt spēli nepiespiesti skaistā vietā.

Mēs ar pusotra gada pieredzi jau spējam apspēlēt pat profesionāļus, kad izpildījums ir īpaši satraucošs. Katru otro nedēļu cenšamies spēlēt turnīrā pie mums Dainās, kad sanāk spēlēt pret spēlētājiem pat ar 30 gadu pieredzi. Pirmo reizi likās ļoti sarežģīti, bet kad iemanījāmies spēles gudrības, mums izdevās. Pagaidām esam četri pieredzējuši spēlētāji, un mūsu jaukā un azartiskā trenere Antra, kura ar daudzu gadu pieredzi iegūst labus rezultātus lielās sacensībās.

Nāc un pievienojies mums bridža spēlē Ikšķiles jauniešu centrā ceturtdienās 18:00. Iesaki draugiem pieteikties un nāciet kopā! Visi būsiet mīļi gaidīti. Nereti spēles laikā uzkožam kādu gardu cepumu.

Lai sāncensība virmo ar joni!

 

Ikšķiles bridža komanda

Ogres bridža klubs