21544127 1193964900704223 6114981017143653900 oNo 14. – 17. augustam Ikšķiles brīvajā skolā projekta “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Ikšķiles novadā” ietvaros norisinājās neformālās izglītības apmācības “Jauna Ie[spēja]”. Šo apmācību mērķis bija attīstīt ilgtermiņa darbu ar jaunatni Ikšķiles novadā un pilnveidot novada brīvprātīgo jauniešu līdzdalības sistēmu - cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijai mūsdienu sabiedrībā. Projektā piedalījās jaunieši ne tikai no Ikšķiles novada, bet arī trīs brīvprātīgie no Kijevas pilsētas Ukrainā. 

Apmācību pirmā diena tika veltīta komandas darbam. Jaunieši kopā ar treneri Māri Resni no organizācijas “Lūzumpunkts” darbojās komandas saliedēšanas, veidošanas un attīstīšanas virzienā. Viss ģeniālais ir ļoti vienkāršs! Kopīga pieredze, emocijas, uzticēšanās, azarts un gandarījums par paveikto – labu attiecību pamatakmeņi. Bet dienas noslēgumā, pašu apmācību dalībnieku organizētais, “Netalantu šovs”, kurā tika stāstīti interesanti atgadījumi, mēģināts dziedāt svešā valodā, kā arī spēlēts līdz šim nespēlēts instruments. 
Apmācību otrā diena - interesanta un radoša, kopā ar mūsu draugu un kolēģi Ukrainas režisoru Vitāliju Ļubota, kuram ir daudzu gadu pieredze darbā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vitālija vadītajās nodarbībās jaunieši daudz eksperimentēja ar papīru,tādējādi radot interesantas skaņas, kuras, nākošajā dienā, viņi izmantoja strādājot pie mazās teatrālās performances. Otrajā dienas daļā jauniešiem bija brīnišķīga iespēja doties uz piedzīvojumu parku “Milžu Taka”, kur praksē izmēģināt apgūtās zināšanas par komandas darbu un atbalsta sniegšanu. 
Trešajā apmācību dienā jaunieši varēja likt lietā iepriekšējās dienās apgūtās zināšanas un prasmes, jo viņiem pievienojās cilvēki ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem no Ikšķiles, Ogres dienas centra “Saime” un Lielvārdes dienas centra. Darbojoties visiem kopā, tika radīta savdabīga izrāde “Ceļojums uz Ozas zemi”. Diena paskrēja nemanot, jo tā bija piepildīta ar savstarpēju sapratni, smiekliem un nesavtīgu draudzību. Dienas izskaņu īpašu darīja viesu ierašanās uz dienas laikā iestudēto pirmizrādi.
Apmācību noslēgumā, jaunieši devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Bauskas novadu. Pirmā pietura - jauniešu organizācija “Jaunatne smaidam”. Tajā apmācību dalībnieki un organizācijas pārstāvji dalījās ar savu pieredzi un zināšanām par darbu ar jaunatni un brīvprātīgo darbu vietējā un starptautiskajā līmenī. Otrā pietura - Bruknas muiža, kurā jauniešiem bija iespēja doties ekskursijā un redzēt kā tiek veikts brīvprātīgais darbs šajā organizācijā.

Pateicamies Ikšķiles novada pašvaldības vadībai un mūsu kolēģiem, draugiem un domubiedriem par laiku un vēlmi būt kopā. Pateicoties Jums – jūtamies vajadzīgi un novērtēti! Kā arī patiess un sirsnīgs paldies piedzīvojumu parkam “Milžu takas” un īpaši Gintam Sīviņam un Jānim Laganovskim, par jauniešiem doto iespēju baudīt piedzīvojuma parka aktivitātes.
Sagatavoja:
Einārs Ervīns Deribo
Žanete Biukšāne
 
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros
 
 vienkarss bez laukuma rgb bez fona  valstsjaunatnesprogramma logo krasains   12036898 480032082179008 4062471376591716732 n  28676058e41df5427fc273710ae63dda